JA, FRØKEN NILSEN – en forestilling om medmennesket. En medvirkende teaterforestilling av og med skuespiller Randi Mossing
Denne teaterforestillingen ønsker publikums medvirkning.
Da JA, FRØKEN NILSEN ble vist nord for Oslo i høst, måtte det settes opp ekstraforestillinger fordi publikummet opplevde teaterstykket som engasjerende og relevant; – hva skal vi gjøre med de som faller utenfor?
Publikum sier:
«En skremmende og vakker kunstopplevelse»
«Selv om handlingen i stykket er lagt til 1925, er det høyst aktuelle tema i dag»
Hva handler teaterstykket om?
Året er 1925. Frøken Otilie Nilsen er lærerinne og kirkesanger. Alt frøken Nilsen gjør er basert på ro, orden og disiplin. Hva skjer når hun må forholde seg til en ung mann som har ei voldelig historie? Hvordan møter hun hans skjebne med passende fortellinger om tilgivelse?
JA, FRØKEN NILSEN er medvirkende teater der det å stå på utsida er et sentralt tema. I denne forestillinga møter publikum en annen vinkling på kunstig intelligens og løgn. Hva gjør Frøken Nilsen når en fremmed banker på døra?
Medvirkende teater
Randi Mossing er skuespiller og sanger, og spiller rollen som Frøken Otilie Nilsen. Teaterstykket vises i kirker i samarbeid med sogneråd, den kulturelle skolesekken og skoler på Øst- og Vestlandet høsten 2024 og vinteren 2025. I denne forestillingen blir publikum invitert med og inn i framdriften i handlingen i stykket. Instruks vil bli gitt, det er ikke nødvendig med forkunnskap eller forarbeid for publikum.
Billettpris 150,-
Billettsalg i døra 27.2
Konfirmanter gratis
Mer om forestillingen og skuespilleren kan leses på: www.randimossing.no